Bitcoin, Bu Yıl Risk Dışı Bir Varlık Olarak 400 Bin Dolara Ulaşabilir

Resat

Yönetici
Yönetici
Bloomberg Intelligence, kurumların enflasyondan ve doların değer kaybından korunmasını talep etmesiyle birlikte Bitcoin’in dolar karşısında 8 kat artabileceğini söylüyor.

BTC fiyatı hala çok değişken olduğu için eleştiriliyor ancak bir Bloomberg analisti bunun tersine yatırımcılar için bir risk azaltma seçeneği haline geldiğine inanıyor. Bloomberg Intelligence’ın kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, 25 Mart’ta attığı bir tweet’te, bu yılın en büyük kripto para birimi için bir dönüm noktası olduğunu söylüyor.

McGlone, BTC/USD ortalama fiyatının ve kurumsal kullanım için özel olarak oluşturulmuş bir fiyat takibi olan Bitcoin Liquid Index’in grafiğini paylaşarak;

“Küresel bir dijital rezerv varlık olma yolunda ilerlerken, 2021’deki olgunlaşma sıçraması, bizim görüşümüze göre BTC’yi risk dışı bir varlığa dönüştürüyor olabilir” dedi.

Grafik, bağlam olarak önceki davranışla birlikte bu yıl potansiyel bir fiyat zirvesi olarak BTC başına 400.000$ kadar olabilir. Bu, şu andan 2024’e kadar ortalama 288.000$ talep eden stok-akış tahmini gibi diğer tahminleri gölgede bırakıyor.
 

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
70
Mesajlar
86
Kullanıcılar
15
Son üye
seed
Üst