Bilgi Opencart Kurulumu Nasıl Yapılır?

SoftwareTR

Yönetici
Yönetici
Moderatör
Onaylı
Özellikle e-ticaret yapmak isteyenlere özel olarak yapılmış bir cms sistemidir.

OPENCART KURULUM AŞAMALARI;
  • WAMP uygulamasını indirdikten sonra masaüstü WAMP simgesinden dosya konumunu açarak, www klasörünün içerisine giriyoruz.
  • www klasörünün içerisine “opencart eticaret” adında boş bir dosya açmanız gerekiyor.
  • Boş olan dosyamızın içine Opencart Kurulumu‘nun hangi sürümünü indirdiyseniz içerisine atmalısınız. Ben 2-3-0-1 sürümünü indirdim. Bu sürümü indirmenize gerek yok daha güncel ve türkçe destekli Opencart sürümleri de mevcut.
  • İndirdiğimiz Opencart sürümünü “Ana Dizine Yükleyin” adındaki dosyayı açarak içerisindeki tüm dosyaları boş olan Opencart Kurulum (opencart eticaret) dosyamızın içerisine atacağız.
  • İçerisine dosyaları attıktan sonra, google’a yani localhostumuzda girmemiz gerekiyor. Localhosta girerken dosyayı nasıl isimlendirdiyseniz google’daki linkle o isimle gitmemiz gerekiyor Örn; localhost/opencarteticaret şeklinde. Opencart Kurulumu binevi tamamlandı. Şimdi giriş yapmalıyız.
  • Devam ettikten sonra 2 tane hatayla karşılaşacaksınız, bu hatalar kurulum aşamasında genelde herkes tarafında rastlanıyor merak etmeyin. Bir sonraki görselde nasıl çözüleceğini anlatacağım.

• Şimdi yapmanız gereken “opencarteticaret” dosyanının ana dizinde yer alan config-dist.php dosyasınının adını -> “config.php” olarak değiştiriyoruz.
  • Birinci sıradaki hatamız “etkinleştirilebilir” hale geldi. Sonrasında opencarteticaret>admin dosyasının içerisine giriyoruz ve ordada bulunan config-dist.php dosyasının adını aynı şekilde “config.php” şeklinde değiştiriyoruz ve artık Opencart Kurulumu ve Veritabanı oluşturacağız.
  • Gösterdiğim adımları yaptığınız taktirde “Eksik” hatası olan yerlerin “Yazılabilir” hale geldiğini göreceksiniz. Opencart Kurulumu‘nun son aşamasına geliyoruz…
Artık “Yönetim Paneline Git” seçeneğine tıklayarak oluşturduğunuz bilgilerle admin panelinize erişebilir, istediğiniz temayı Admin panelinde bulunan Tema Yükle seçeneğinden dilediğiniz temayı siteniz üzerinde ekleyebilir değiştirebilir düzenleyebilirsiniz.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
35
Kullanıcılar
7
Son üye
Jscode